Jonas Pinskus darbo kabinete Seime

J.Pinskus: valdantieji „atsibudo“ ir skuba į „nuvažiuojantį traukinį“?

Dar gegužės pradžioje Lietuvos regionų partiją Seime atstovaujantys jos pirmininkas Jonas Pinskus ir buvęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis įregistravo „Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo“ pataisas.

Tuomet politikai akcentavo, kad jeigu jų pateiktas pasiūlymas dėl „Laikinojo solidarumo įnašo“ bus patvirtintas, tai leis gautomis lėšomis finansuoti svarbius krašto apsaugos projektus, kurie reikalingi neatidėliotinam Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimui, neieškant tam kitų finansavimo būdų ar nedidinat mokesčių eiliniams šalies gyventojams.

Pristatyti parengtą iniciatyvą Seimui J. Pinskus ir A. Palionis turėjo ketvirtadienį, gegužės 30 d., Vakarinio posėdžio metu, tačiau klausimas – ar jiems tas bus leista (informacija buvo paruošta dar iki rytinio posėdžio pradžios), kadangi tos pačios dienos Darbotvarkėje, Rytiniame posėdyje numatyta, jog panašias pataisas pristatys jungtinė, iš skirtingų frakcijų sudaryta Seimo narių grupė, o po jų – solidarumo mokestį planavusios panaikinti Vyriausybės atstovė, finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Prisiminus, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda dar iki perrinkimo pasisakė už tai, jog bankų solidarumo mokestis būtų pratęstas, sunku patikėti, kad ketvirtadienį tuo pačiu klausimu teikiamos kitų partijų iniciatyvos būtų atsitiktinumas ar sutapimas. Kaip ir tuo, kad idėjos iniciatoriams – Lietuvos regionų partijos atstovams – vakarinis laikas buvo paskirtas „netyčia“. Tikėtina prielaida – matydami visuomenės nuotaikas ir Prezidento palaikymą bei galvodami apie kitą savaitę vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą, kiti seimūnai nusprendė „pasiskolinti“ J. Pinskaus ir A. Palionio idėją.

Patikslinta: nors ryte Darbotvarkėje buvo nurodyta, kad J. Pinskus ir A. Palionis iniciatyvą pristatys Vakariniame posėdyje, jie savo teikiamas pataisas pristatė ryte. Įvykus balsavimui dėl pritarimo po pateikimo, iniciatyvai buvo pritarta (už 93, prieš 3, susilaikė 11). Preliminari įstatymo projekto svarstymo Seime data – 2024 birželio 18 d.

Siekiame

Sėkmės, kūrybiško darbo, telkiančio bendraminčius bendram tikslui – gerinti mūsų valstybės žmonių gyvenimo kokybę, drąsiai priimti iššūkius. Ne tuščiažodžiauti ar vaikytis asmeninių interesų, bet realiai dirbti, iškovojant gyventojų pasitikėjimą Lietuvos regionų partija!   Stiprūs regionai -stipri Lietuva! 

Mus REMIA