Apie dvejopus kontroliuojančių institucijų standartus, momentinė ekrano nuotrauka

Kur dvejopų standartų Lietuvoje ribos?

Prieš pat Europos Parlamento (EP) rinkimų finalą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė „sensacingą“ pranešimą: Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus Kūčių vakarą lankydamasis Širvintų savivaldybės socialinių paslaugų centre ir perduodamas merės Živilės Pinskuvienės vaišes papirkinėjo rinkėjus.

Reaguodama į tai, Ž. Pinskuvienė priminė, kad senolių lankymas – ne vienerius metus trunkanti jų šeimos tradicija, o apsilankymo metu dėl  dalyvavimo EP rinkimuose dar nebuvo paskelbta.

„Lietuvos regionų partija tapo VRK taikiniu, kuri sugebėjo įžvelgti „nusižengimą“ ilgametėje, šiltoje kalėdinėje tradicijoje. Mes su vyru J. Pinskumi senolius lankėme ir prieš metus, ir prieš penkis. Tuomet irgi vyko įvairūs rinkimai, bet VRK tai nekliuvo“, - priminė politikė, kuri buvo pripažinta „kalta“, nors tuo metu sirgo ir buvo namuose.

O štai kai tos pačios VRK buvo paprašyta įvertinti EP rinkimų išvakarėse sostinėje, ir už biudžeto pinigus, rengtas kitoniškumo eitynes, komisija skubiai „dėjo į krūmus“. Atitinkamą prašymą VRK įteikė Lietuvos šeimų sąjūdis ir Krikščionių sąjunga, kurių vertinimu eitynes tikslinga traktuoti kaip Vilniui vadovaujančių vadinamųjų konservatorių ir laisvieičių rinkiminę akciją.

VRK į paklausimą atsakė formaliai – pacitavo Rinkimų kodeksą, kuris partijoms bei kandidatams leidžia skelbti savo programas bei nurodė, kad komisija nevertina savivaldybės spendimų finansuoti akcijas, jeigu tai nesudaro prielaidų jų vertinti...

Sakant paprasčiau, senolių lankyme likus pusmečiui iki rinkimų, apie dalyvavimą kuriuose Lietuvos regionų partijos nariai net nebuvo pranešę, VRK sugebėjo įžvelgti „rimtą nusižengimą“, o atvirai tik dviem politinėms jėgoms – TS-LKD ir Laisvės partijai - naudingą, valdiškais pinigais finansuotą ir prieš pat rinkimus organizuotą renginį komisija vertinti atsisakė.

Taip pat gilintis į galimus valdančiųjų padarytus nusižengimus nepanoro ir smagiai opoziciją auklėjanti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Liūdna, bet tenka konstatuoti, kad dvejopi ar net trejopi standartai Lietuvoje tapo norma, ir belieka tikėtis, kad po rudens Seimo rinkimų naujajai Vyriausybei nepritrūks politinės valios tiek įvertinti dabartinės VRK darbą, tiek pakoreguoti jos sudėtį, kad ji labiau atitiktų šiai institucijai keliamus reikalavimus.

Siekiame

Sėkmės, kūrybiško darbo, telkiančio bendraminčius bendram tikslui – gerinti mūsų valstybės žmonių gyvenimo kokybę, drąsiai priimti iššūkius. Ne tuščiažodžiauti ar vaikytis asmeninių interesų, bet realiai dirbti, iškovojant gyventojų pasitikėjimą Lietuvos regionų partija!   Stiprūs regionai -stipri Lietuva! 

Mus REMIA