Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, delfi.lt nuotrauka

Pinskuvienė: valdantieji švarią energiją nori prastumti nešvariais būdais

Liberalų sąjūdžio narys Romualdas Vaitkus ir TS-LKD priklausantis Kazys Starkevičius Seimui pateikė pasiūlymą „Dėl Lietuvos Respublikos Energetikos įstatymo NR. IX-884 2, 4, 6, 8, 19, 19-1, 22, 24-1 ir 36 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 24-2 straipsniu įstatymo projekto Nr. XIVP-3732“.

Atmetus visą beletristiką, pasiūlymo esmė: „Didesnės nei 150 MW leistinos generuoti galios elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių numatomos gamybos ir/arba daugiau nei 100 MW leistinos naudoti galios elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių numatomo vartojimo projektai yra pripažįstami ir laikomi valstybei svarbiais projektais.“

Pasak Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotojos, Širvintų merės Živilės Pinskuvienės, tai yra ne kas kita, kaip eilinis valdančiosios koalicijos bandymas tvarkyti savo ir suinteresuotų asmenų reikalus „buldozeriu“.

„Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, norint regionuose steigti galingus vėjo jėgainių parkus, būtina gauti tų regionų savivaldybių pritarimą. Būtent ją ir siekia pakeisti K. Starkevičius bei R. Vaitkus. Sakant paprasčiau, matydami, kad Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą (PAVA), kuri apima skleidžiamo triukšmo, išmetamų oro teršalų, kvapų sklaidos modeliavimą, jų planams gali būti nepalanki, jie siekia savivaldybes iš šio proceso eliminuoti“, - patikslino politikė.

Ji nebejoja, kad už minėtos iniciatyvos stovi Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Prisiminkime, kaip gegužės pabaigoje „miškų žudiko“ pravardę gavęs S. Gentvilas viešai mane užsipuolė dėl to, kad pasisakiau prieš vėjo jėgainių parko statybas:

„Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paviešino savo 20 garsių tezių, kodėl šiame rajone negalima statyti vėjo jėgainių. Merės fobijos nejučia priminė vladimiro vladimirovičiaus putino 2019 metais pasisakymus, kad vėjo energetika yra tokia siaubinga, kad net sliekai iš žemės lenda ir kad jis nenorėtų gyventi planetoje, nuklotoje saulės jėgainėmis ir vėjo energetika“, - ministrą pacitavo Ž. Pinskuvienė. – Manau, kad S. Gentvilas skuba pasinaudoti savo paskutiniais ministravimo mėnesiais, todėl tokiais projektais turėtų pasidomėti atitinkamos tarnybos. Juolab kad kai kurios ankstesnės ministro iniciatyvos jau sulaukė neigiamo STT vertinimo.“

Apibendrindama situaciją, Ž. Pinskuvienė akcentavo, kad, jeigu, pasinaudodami vasaros atostogomis ir tuo, jog dalis Seimo narių išvykę, valdantieji savo pataisas prastums, neigiamas jų pasekmes pajus ne tik Širvintos, bet ir visi likę Lietuvos regionai, kadangi tuomet vėjo jėgaines, nepaisant savivaldybių nuomonės, statyti bus galima praktiškai bet kur.

Siekiame

Sėkmės, kūrybiško darbo, telkiančio bendraminčius bendram tikslui – gerinti mūsų valstybės žmonių gyvenimo kokybę, drąsiai priimti iššūkius. Ne tuščiažodžiauti ar vaikytis asmeninių interesų, bet realiai dirbti, iškovojant gyventojų pasitikėjimą Lietuvos regionų partija!   Stiprūs regionai -stipri Lietuva! 

Mus REMIA