Liepos 10 d. įvykusiame Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, be kitų klausimų, buvo svarstomas ir žemės paėmimo visuomenės reikmėms vykdant valstybinės svarbos projektus įstatymo pakeitimo projektas. Komiteto pirmininkas, TS-LKD narys Kazys Starkevičius patikino, kad „jie viską daro tam, jog viskas būtų atlikta laiku“.
Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus atkreipė dėmesį į tai, kad valstybinės svarbos projektų yra ir daugiau – ne tik „Rail Baltica“ geležinkelis, bet ir neseniai priimtas įstatymas dėl vėjo jėgainių parkų kūrimo, dėl ko irgi gali kilti nemažai klausimų bei ginčų. Komiteto narys akcentavo, kad jeigu žemės paėmimo įstatymo pakeitimai bus priimti, pasekmes pajus daugelis Lietuvos gyventojų. Tai labai nepatiko komiteto pirmininkui K. Starkevičiui, kuris pareiškė, kad čia yra kas kita. Pasak jo, dabar reikia diskutuoti tik dėl „Rail Baltica“, o prie kitų klausimų, imant visumą ar peržiūrint juos per energetinę prizmę, esą bus galima grįžti vėliau. Tik kada tas „vėliau“ bus, TS-LKD narys nepatikslino.
J. Pinskų toks pirmininko požiūris į nemažai daliai šalies piliečių svarbų klausimą pasirodė keistokas.
„Įstatymas numato žemės, būtų tiesiamas geležinkelis, statomos vėjo jėgainės ar vykdomas kitas valstybinės svarbos projektas, paėmimą visuomenės reikmėms. Tai reiškia, kad iš žmonių bus paimama jų nuosavybė – žemės sklypai, namai, statiniai. Deja, kaip rodo netylantys ginčai dėl „Rail Baltica“, su visuomene tokiais atvejais nėra diskutuojama ir nėra numatytas aiškus kompensacijos mechanizmas, – akivaizdžią tiesą priminė politikas. – Mano supratimu, tokius, ypač žmonėms jautrius klausimus, būtina gerai viešai išdiskutuoti, įsiklausyti į žmonių nuomonę, įvertinti visas galimas pasekmes, numatyti aiškius kompensavimo mechanizmus, o jau tuomet kalbėti apie įstatymo keitimą. Deja, valdantieji, kaip ir visą savo kadenciją, žmonių bei kitaminčių girdėti nėra linkę, o sprendimus stumia buldozeriu. Belieka tikėtis, kad iki jau matomos jų kadencijos pabaigos visų savo „buldozerinių“ ambicijų jie nebespės realizuoti, o naujasis Seimas geriau atlieps Lietuvos gyventojų lūkesčius.“